Ad Hoc – hodowla yorków

Nasza hodowla Yorków mieści się w Warszawie, w dzielnicy Wawer. Yorkshire teriery są obecne w naszym życiu już od ponad 20 lat. Pierwszy szczeniak York zawitał w naszym domu w roku 1995. Hodowanie tych walecznych maluchów stało się dla nas przysłowiowym „oczkiem w głowie”.

19287886c98Wszystkie szczenięta opuszczające naszą hodowlę otrzymują rozszerzoną wyprawkę o pakiet ubezpieczenia Generali bezpieczny,pl. Pakiet na 12 miesięcy obejmujący zwrot kosztów leczenia następstw wypadków i chorób, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej Właściciela psa oraz ubezpieczenie śmierci psa w wyniku wypadku lub choroby. 

 Nasza hodowla Yorków mieści się w Warszawie, w dzielnicy Wawer. Yorkshire teriery są obecne w naszym życiu już 20 lat-pierwszy yorczek zawitał w naszym domu w roku 1995. Hodowanie tych walecznych maluchów stało się dla nas „oczkiem w głowie”. Wspólnie spędzony czas pozwolił obserwować i poznawać yorki dzień po dniu. Wiemy o nich naprawdę sporo, choć nadal się uczymy, bo każdy york jest inny i każda sytuacja jest inna, a to prowokuje niesamowite zachowania.

Na pewno jeszcze niejedno nas zadziwi…

Hodowla yorków stała się pasją, która zachęca do pracy niezmiernie ciekawej, więc nieprzewidywalnej. Intrygujące jest już samo planowanie i wyobrażanie efektu konkretnego skojarzenia…później amory, ciąża i wreszcie przychodzi wyczekiwany dzień……. suczka zostaje MAMĄ ! a TATA……udaje, że wie o co chodzi, kiedy zaciekawiony, zwabiony zapachem noworodków próbuje zaglądać do domku nowonarodzonych…...

Każdy dzień przynosi nowe obserwacje. Malutkie yorki szybko zmieniają się, zaczynają wychylać noski z gniazda, węszą i rozglądają się. Kolejne tygodnie to zabawy, później pierwsze szczenięce walki…..wszystko pod troskliwym okiem mamy. Hodowca rozpoczyna dokarmianie, odrobaczanie, lekarz weterynarii wykonuje pierwsze szczepienia..... no i przychodzi czas rozstania…… świat czeka…..
Postawiliśmy na jakość, dlatego też nasze yorki są nie tylko urodziwe, ale i inteligentne. Kojarzymy psy o doskonałym pochodzeniu, pięknym eksterierze i przebojowym charakterze. Nasze yorki to psy ciemno i intensywnie wybarwione. Każdy miot jest starannie przemyślany. Nie decydujemy się na szczenięta, jeżeli nie mamy pewności, że będą one naprawdę świetne. Yorki w naszej hodowli, które mają uprawnienia hodowlane, posiadają pochodzenie FCI, co oznacza że pochodzą z hodowli zarejestrowanych w światowej federacji kynologicznej (FCI), lub są potomkami tychże.
Stale doskonalimy naszą wiedzę na temat hodowli psów, poprzez śledzenie najnowszych trendów hodowlanych, studiowanie materiałów z zakresu fizjologii, genetyki, behawiorystyki, ale przede wszystkim wzbogacamy wiedzę poprzez kształcenie, jak studiowanie na kierunku "pies w społeczeństwie - hodowla i zachowanie"
Nasza hodowla yorków zarejestrowana jest w Stowarzyszeniu Właścicieli Kotów i Psów Rasowych (link poniżej)
http://swkipr.pl/

Hodowla mieści się w warszawskim Wawrze, na terenie zielonym i cichym, więc nasze psy korzystają w sposób nieograniczony z trawiastych biegalni… mogą do woli szaleć na trawie… to szczególnie ważne dla młodzieży, ale psy dorosłe także im towarzyszą. Przyszłe matki korzystają z odpowiedniej ilości ruchu, w dowolnym i niewymuszonym tempie, z dala od hałaśliwego miasta pełnego przeróżnych zanieczyszczeń. A to ogromna korzyść dla oczekiwanego potomstwa i ich samych.