Ad Hoc – hodowla yorków

Nasza hodowla Yorków mieści się w Warszawie, w dzielnicy Wawer. Yorkshire teriery są obecne w naszym życiu już od ponad 20 lat. Pierwszy szczeniak York zawitał w naszym domu w roku 1995. Hodowanie tych walecznych maluchów stało się dla nas przysłowiowym „oczkiem w głowie”.

kiedy yorki zmieniaja dom03Nowym Właścicielom służymy radami tak długo jak długo będą tego potrzebować, i nie będzie tu przesady jeśli powiemy….można kontaktować się o każdej porze…....

Szczenięta opuszczają hodowlę najwcześniej po skończeniu 8 tygodni życia i jest to w dwa tygodnie po pierwszym szczepieniu. To szalenie ważne, aby maluch wyruszył po zakończonej kwarantannie po I szczepieniu. Szczególnie w przypadku szczeniąt miniaturowych proponujemy odbiór dopiero w kilka dni po II szczepieniu. W jednym i drugim przypadku u szczenięcia nie jest jeszcze wytworzona pełna odporność, dlatego nowy opiekun musi zadbać o jego bezpieczeństwo. My, ze swojej strony, w dniu odbioru malucha, informujemy Właścicieli o sposobie postępowania.
Szczenię opuszcza hodowlę po przeglądzie weterynaryjnym, dokonanym przez doświadczonego lekarza. Jeśli przyszły Właściciel zechce nadal korzystać z opieki tego lekarza, będzie to znak, że nam zaufano.

Wszystkie nasze Yorki są pod opieką weterynaryjną
lek.wet. Macieja Zabrzyjewskiego
Gabinet Weterynaryjny
Warszawa Radość, ul. Montażowa 13
http://mzabrzyjewski.wix.com/prawdziwyweterynarz#!gabinet-weterynaryjny/cfci

Stosownie do wieku szczenięta karmione są sucha karmą, różnych producentów, ale tylko tych sprawdzonych i zaufanych. W wyprawce szczenię zawsze otrzymuje karmę, którą jadło przed opuszczeniem hodowli. To konieczne, aby ułatwić maluchowi przetrwanie tego trudnego okresu, jakim jest zmiana domu.

W dniu odbioru szczenię otrzymuje rodowód i książeczkę szczepień, wyprawkę, a w niej karmę, do której jest przyzwyczajone, poduszkę, zabawkę. Przed opuszczeniem hodowli zostaje jeszcze raz odrobaczone, lub nowy Właściciel otrzymuje preparat przeciwko robakom, do podania maluchowi już w nowym domu - wybór terminu podania leku zależy to od tego w jakim wieku szczenię opuszcza hodowlę i od daty następnego szczepienia.
Po upływie miesiąca od opuszczenia hodowli zapraszamy na darmowy pierwszy zabieg kosmetyczno-groomerski, w dniu ustalonym z nowym Właścicielem szczenięcia.

NIE SPRZEDAJEMY SZCZENIĄT BEZ RODOWODU!